Skip to main content

System BI to rozwiązanie, na które coraz częściej decydują się nie tylko duże, ale także średnie firmy. Jego wykorzystywanie może przynieść dużo korzyści, między innymi znacząco wpływając na konkurencyjność danego przedsiębiorstwa. Dlaczego warto zainwestować w system Business Intelligence? Postaramy się to wytłumaczyć w tym wpisie.

Co to jest system BI?

Business Intelligence, w skrócie BI, nazywany bywa także analityką biznesową lub controllingiem. To z jednej strony połączenie systemów, aplikacji i baz danych, które pozwalają na prowadzenie różnego rodzaju analiz i przekształceń, a także oferują przekrojową wiedzę o danym przedsiębiorstwie. Z drugiej natomiast mianem tym określa się proces przekształcania różnych danych na informacje, a tych z kolei na wiedzę, która może przydać się do określania kierunków dalszego rozwoju i zwiększania konkurencyjności przedsiębiorstwa. Jak widać, system BI ma szansę stać się bardzo przydatnym narzędziem, zarówno w wielkich korporacjach, jak i w średniej wielkości przedsiębiorstwach.

Dlaczego warto korzystać z Business Intelligence

Systemy BI skutecznie usprawniają pracę. Zwykle przedsiębiorstwa korzystają z różnych metod zbierania danych, które nie zawsze są ze sobą zintegrowane. Utrudnia to między innymi odnajdywanie korelacji, które zachodzą pomiędzy różnymi zjawiskami. Z kolei systemy Business Intelligence automatycznie integrują i porządkują wszelkie dane, co przekłada się na lepsze rozumienie zjawisk biznesowych, a także wyciąganie z nich trafnych wniosków. Jest to niezaprzeczalne ułatwienie pracy. W jaki sposób jeszcze pomaga system BI? Między innymi:

  • poprawia efektywność pracy,
  • wspiera poszukiwanie oszczędności,
  • ułatwia budowanie prognoz i scenariuszy what-if,
  • pozwala na tworzenie kompleksowych analiz i wskazywanie elementów wartych poprawy.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby zwiększyć konkurencyjność Twojego przedsiębiorstwa i móc się prężnie rozwijać, inwestycja w tego typu system z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.

Optima analizy BI – dobry wybór

Zastanawiasz się nad tym, jaki system wybrać? Polecamy program Optima Analizy BI od Comarch. Ich rozwiązania chwalą sobie klienci z całego świata! Analiza BI tego producenta może być częścią oprogramowania ERP Comarch lub osobnym projektem klasy Enterprise. To rozwiązanie najwyższej klasy, dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

Jako wieloletni partner marki Comarch oferujemy pełne wsparcie podczas wdrożenia systemu Optima Analizy BI, a także innych programów dla biur rachunkowych.

Postaw na rozwiązania dedykowane biznesowi

Usprawnij działanie swojego przedsiębiorstwa, wykorzystując do tego nowoczesne rozwiązania. Polecamy systemy BI, które nie tylko usprawnią pracę w Twojej firmie, ale mogą Ci przynieść także wiele wymiernych korzyści. Jeżeli zdecydujesz się na program BI od Comarch, możesz także liczyć na nasze wsparcie w jego wdrożeniu!