Skip to main content

Systemy ERP stają się coraz bardziej popularnym narzędziem do zarządzania i zoptymalizowania procesów w firmie. Ciężko się temu dziwić, gdyż raczej każdy z przedsiębiorców dąży do zminimalizowania ilości czasu przeznaczanej na sprawy wewnętrzne firmy, w tym obiegu dokumentów, spraw kadrowych, bądź księgowych. Mniejsze przedsiębiorstwa decydują się na delegowanie powyższych obszarów do firm zewnętrznych powierzając im obsługę księgową lub kadrową.

Jednak, jak radzą sobie firmy, których działalność opiera się tylko na e-commerce, czyli tzw. elektronicznej gospodarce?

Jako klienci, którzy na co dzień dokonują zakupów w sklepach internetowych, zaplecze techniczne oraz sposób zarządzania firmą jest dla nas kwestią zupełnie nieoczywistą oraz bywa nawet, że mylnie postrzeganą. Tymczasem zarządzanie dużym sklepem internetowym, bądź jakimikolwiek usługami obracającymi się w przestrzeni e-commerce to procesy, które – podobnie jak w firmach stacjonarnych – wymagają wiele czasu, a także odpowiedniego ich usystematyzowania. Dlatego większość firm
o takim profilu działalności skupia się na wdrożeniu ERP ecommerce comarch w swoim przedsiębiorstwie.

Czym jest ERP ecommerce?

Systemy ERP ecommerce to zintegrowany system do zarządzania wieloma obszarami firmy.  Ich główną zaletą jest optymalizacja wszystkich procesów związanych z wewnętrzną działalnością prowadzonego biznesu, w tym: spraw kadrowych, księgowych, obsługi klienta itp. Systemy erp dla ecommerce to niezwykle usprawniające pracę narzędzie, które umożliwia współdziałanie oraz współpracę różnych obszarów firmy w obszarze tych samych danych. To rozwiązanie znacznie skraca czas pracy i jest ogromną korzyścią dla całego przedsiębiorstwa, gdyż praca na tych samych danych, które gromadzone są w jednym miejscu jest znacznie bardziej efektywna a zasoby oraz narzędzia, które zostają na nią przeznaczone mniej kosztowne.

Czy ERP jest dla mnie?

Wprowadzenie zoptymalizowanego systemu do zarządzania kilkoma działami firmy jest praktyką coraz bardziej popularną, a umiejętność poruszania się po systemie ERP jest wśród pracodawców bardzo pożądana. Dlatego jeśli jeszcze nie wiesz, czy ERP to rozwiązanie idealne dla Ciebie, spróbuj odpowiedzieć sobie na te trzy pytania:

  1. Czy chcesz, aby procesy w Twojej firmie, realizowane na różnych szczeblach, zostały zoptymalizowane?
  2. Czy chcesz, aby działy w Twoim przedsiębiorstwie były odpowiednio zintegrowane, a procesy usprawnione?
  3. Czy dążysz do tego, aby sposób tworzenia bazy klientów był w pełni zautomatyzowany, co pozytywnie wpłynie na usprawnienie procesu sprzedaży i obsługi klienta?

Jeśli odpowiedziałeś chociaż na jedno z tych trzech pytań twierdząco, systemy ERP mogą być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, który zoptymalizują procesy decyzyjne w Twojej firmie i sprawią, że praca będzie znacznie bardziej efektywna. Zapoznaj się z ofertą comarch Bydgoszcz, by wprowadzić w swoim internetowym biznesie system ERP.

Programy dla biur rachunkowych, Comarch ERP Optima, Internetowa Wymiana Plików, to tylko kilka działań, których wdrożeniem zajmuje się comarch partner. Zgłoś się do nas, abyśmy już dziś mogli usprawnić procesy księgowe w Twojej firmie!