Skip to main content

Bez względu na wielkość firmy, sprawne zarządzanie jest kluczem do sukcesu w wielu przedsiębiorstwach. Comarch ERP to jeden z programów do zarządzania małą i średnią firmą, który pozwoli usprawnić i ulepszyć wiele procesów biznesowych, a tym samym przełożyć się na wymierne korzyści. Jakie oprogramowanie dla firm wybrać?

Programy dla firm optymalizują procesy biznesowe

Powoli kończą się czasy, kiedy zarządzanie firmą – od księgowości aż do kadr, opiera się głównie na pilnowaniu terminów w kalendarzu i prowadzeniu żmudnej papierkowej dokumentacji. Co prawda, ta nigdy całkowicie nie zniknie, jednak warto by czołowe miejsce zajęły programy dla firm, które pomogą zoptymalizować i usprawnić niezbędne procesy w przedsiębiorstwie.

Co to jest program do zarządzania firmą?

Program do zarządzania firmą to oprogramowanie wspierające pracę przedsiębiorstwa i jego działów jak księgowość, administracja, marketing, sprzedaż czy magazyn. Jego zadaniami są usprawnienie, przyspieszenie oraz zautomatyzowanie niektórych czynności. Programy pomagają również działać zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Aktualnie jest bowiem wiele dokumentów, do których złożenia zobligowany jest pracodawca. Jednolity Plik Kontrolny, Deklaracje Rozliczeniowe w ZUS-ie czy Pracownicze Plany Kapitałowe to przykłady raportów, które przedsiębiorcy muszą systematycznie składać. Programy dla firm nie tylko przypomną o zbliżającym się terminie ich złożenia, ale pomogą również wygenerować wspomniane raporty i przekazać je do właściwych im instytucji.

Przykładowe oprogramowania dla firm

Jest wiele rodzajów oprogramowania dla firm, w których sporą popularnością cieszą się programy dla biur rachunkowych. Przykładowe programy dla firm to:

  • Comarch ERP Optima Płace i Kadry – do obsługi kadrowo-płacowej każdej firmy. Umożliwia również prowadzenie rozliczeń z ZUS lub składanie deklaracji podatkowych do US;
  • Comarch PPK – do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie;
  • OCR Faktur – służy do rozpoznawania danych na fakturze (jak nazwa firmy, NIP, kwota, data itp.), a następnie przeniesienia tych danych do oprogramowania księgowego, np. rejestrów VAT;
  • Comarch ERP Optima CRM – do planowania spotkań z klientami, ewidencji spotkań, windykacji czy rozmów telefonicznych;
  • Split Payment – mechanizm podzielonej płatności (na kwotę netto i VAT);
  • JPK na żądanie – umożliwia tworzenie i wysyłkę każdej ze struktur JPK na żądanie.

Comarch ERP Optima w Twojej firmie

Skorzystaj z rozwiązań Comarch w Bydgoszczy. Oprócz osobnych produktów do obsługi faktur, płac i kadr, sprzedaży w internecie czy raportowania i analiz ma w ofercie również program Comarch ERP Optima. To jeden z najbardziej funkcjonalnych i zintegrowanych programów księgowych do zarządzania małą i średnią firmą.

Już dziś wprowadź do swojej firmy nowoczesne rozwiązania dzięki zamówieniu optymalnego programu księgowego.