Skip to main content

Obieg dokumentów w firmie jest niezwykle istotną kwestią. Praktycznie każda firma wymienia  w zakresie swojej działalności dokumenty elektroniczne w postaci faktur, dokumentów handlowych, form płatności, walut itp. Dzieje się tak zwłaszcza w przedsiębiorstwach, które nie posiadają wewnętrznej obsługi księgowości firmy, tylko zlecają taką usługę biurom rachunkowym. Dla każdego przedsiębiorcy priorytetem powinno być dbanie o właściwe bezpieczeństwo oraz formę przekazywania dokumentów elektronicznych.

Internetowa Wymiana Dokumentów – na czym polega?

Internetowa Wymiana Dokumentów to system umożliwiający bezpieczne przekazywanie dokumentów między dwoma odrębnymi instalacjami Comarch Bydgoszcz. Taki sposób transferu dokumentacji internetowej może przebiegać dwojako:

  • Klient biura rachunkowego – biuro rachunkowe
  • Punkty sprzedażowe firmy – centrala firmy

Dzięki możliwością, jakie daje Internetowa Wymiana Dokumentów za pośrednictwem Comarch ERP, przesyłanie danych naszej firmy jest każdorazowo szyfrowane i trafia na wirtualną chmurę – serwer programu, co zwiększa poziom zabezpieczeń wymienianych plików. Współpraca komunikacyjna
w zakresie Internetowej Wymiany Dokumentów pozwala na blokowanie nieautoryzowanych działań usuwania danych oraz samoistnego przesyłania ich na serwer.

Powyższe rozwiązanie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów bezpiecznej wymiany dokumentów oraz pozwala na usprawnienie współpracy z Biurem Rachunkowym. Takie programy dla biur rachunkowych Comarch Optima są niezwykle przydatne w codziennej pracy. Dzięki takim usprawnieniom, przedsiębiorca ma pewność, że dane dotyczące jego firmy są wymieniane w sposób nowoczesny, profesjonalny i przede wszystkim bezpieczny.

Kto może i jak zacząć korzystać z Internetowej Wymiany Dokumentów?

Do korzystania z usługi Internetowej Wymiany Dokumentów uprawnione są Biura Rachunkowe, doradcy podatkowi, kancelarie podatkowe oraz wszystkie inne instytucje, których nazwa wskazuje na świadczenie przez nich usług księgowych.

Jak zacząć?

By móc korzystać z pełni nowoczesnych programów księgowych, w tym Internetowej Wymiany Dokumentów, wystarczy skontaktować się z comarch partner, aby na podstawie oczekiwań klienta, comarch Bydgoszcz mógł wybrać dedykowany program księgowy, a dzięki temu usprawnić działanie księgowości w Twojej firmie.