Skip to main content

Funkcjonowanie firmy opiera się głównie na codziennym przetwarzaniu tysiąca terabajtów danych dotyczących prowadzonej działalności, wykonywanych zleceń, dokumentów kadrowych, czy też innych wartościowych zasobów elektronicznych.

Kopia zapasowa, jako skuteczna bariera ochronna danych w sieci

Maile, umowy, faktury, ustalenia dotyczące współpracy – te i wiele innych dokumentów znajduje się na naszych komputerach służbowych. Dlatego w codziennej pracy musimy odpowiedzialnie podchodzić do kwestii bezpieczeństwa danych oraz wykonywania ich kopii zapasowej.

Czemu kopia zapasowa jest taka istotna?

Po pierwsze, chronimy nasze dane przed ewentualnymi atakami hakerskimi, złośliwym oprogramowaniem lub zwykłym błędem naszego pracownika. Niestety, pracują nawet w najmniejszym przedsiębiorstwie, jesteśmy codziennie narażeni na złośliwe oprogramowania, które poprzez nieuwagę, są w stanie zaszyfrować nasze dane w taki sposób, że możliwość ich odzyskania jest bardzo trudna, bądź nawet ograniczona.

Po drugie, każdy narażony jest na kradzież sprzętu. Nawet w przypadku stosowania profesjonalnych zabezpieczeń w firmie, sprzęt może zostać ukradziony. Pewnie każdy z nas słyszał kiedyś historię, w której ukradziono komuś komputer służbowy. Możliwości kradzieży takiego sprzętu jest wiele, zaczynając od zwykłej kradzieży laptopa z domu pracownika, jego samochodu, a kończąc na poważnych włamaniach do siedziby firmy.

Po trzecie i ostatnie, utrata naszych danych może być spowodowana poważną awarią sprzętu lub jego mechanicznym uszkodzeniem. Taka awaria, np. poprzez upadek sprzętu, może zdarzyć się codziennie, a konsekwencje tego zdarzenia mogą spowodować niemożliwość przywrócenia utraconych plików, np. z uszkodzonego dysku.

Opisywane przypadki wcale nie muszą być odosobnione, a możliwość ich wystąpienia jest dość prawdopodobna. Dlatego tak ważne jest, aby zainwestować w profesjonalne i skuteczne programy księgowe comarch do przechowywania oraz zabezpieczenia danych firmy.

Jak to zrobić? Jak zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo danych i ich kopię zapasową?

Z pomocą przychodzi narzędzie comarch Bydgoszcz, który dystrybuuje aplikację comarch Ibard, która umożliwia tworzenie kopii zapasowej naszych plików oraz ich bezpieczne przechowywanie w chmurze. Dzięki wirtualnemu dyskowi, nasze dane są codziennie, automatycznie synchronizowane, a ich przetrzymywanie w chmurze comarch jest jednym z bezpieczniejszych rozwiązań stosowanych w większości przedsiębiorstw.

Tworzenie kopii zapasowej na wirtualnym dysku jest coraz popularniejszą praktyką ochrony danych, a nawet staje się już pewnym standardem. Dlatego warto zastanowić się jakiemu wykonawcy powierzyć to zadanie.

Comarch partner proponuje szereg narzędzi pozwalających na usprawnienie systemów w firmach, w tym odpowiednie zabezpieczenie oraz przechowywanie kopii zapasowej danych. Skorzystaj z możliwości, jakie dają specjalne programy dla biur rachunkowych oraz poznaj skuteczne metody zabezpieczenia zasobów elektronicznych Twojej firmy. Pomożemy Ci wybrać najlepsze narzędzie wspierane przez program Comarch Bydgoszcz do tworzenia kopii zapasowej danych Twojej firmy oraz właściwej ich ochrony.